Układanie kostki brukowej i granitowej

Co raz większą wagę przywiązujemy do eleganckiego i ładnego wyglądu, nie tylko domy, czy ogrodu, ale także powierzchni użytkowych znajdujących się na terenie naszej działki. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, choć my uważamy, że to nie diabeł, lecz piękno, mieści się w najmniejszym detalu. Estetyka wykończenia, ładny kolor i ciekawe wzory, to elementy, które nadają każdej powierzchni odrobinę luksusu i szlachetności. Nie potrzeba wiele, by wpłynąć na wizerunek naszego ogrodu, czy domu. Tradycyjne rozwiązania, połączone z innowacyjnymi rozwiązaniami są w zasięgu Państwa rąk. Nasza firma proponuje Państwu wykonanie eleganckich elementów nawierzchni z kostki brukowej. Ten prosty materiał, dostępny w różnych wzorach i kolorach, odświeży wygląd Państwa ogrodu i trwale udekoruje każdą nawierzchnię.

Etap pierwszy – rozmowa z Klientem.

Dbałość o komunikację i o trwałe relacje z Klientem to nasz priorytet, dlatego każdy projekt zaczynamy od krótkiego wywiadu z Klientem. Zapoznamy się dzięki temu z Państwa gustami i ustalimy stylistykę i możliwe rozwiązania. Z chęcią ugościmy Państwa w naszych biurze, aczkolwiek niezbędne będzie również, spotkanie na miejscu na którym ma powstać brukowana nawierzchnia. Wtedy też zapoznamy się z ukształtowaniem terenu i dokonamy preryjnych pomiarów wielkości działki, by wiedzieć ile materiału zużyjemy na budowę nawierzchni. Doradzimy także w doborze koloru i wzoru kostki, który subtelnie uatrakcyjni działkę, nie odwracając jednocześnie uwagi od domu i bujnego ogrodu. Po zebraniu tych informacji będziemy gotowi do stworzenia ramowego projektu, a po jego akceptacji przejdziemy do prac budowlanych.

Etap drugi – formowanie podłoża.

Zanim zaczniemy układać pierwsze kostki brukowe, musimy odpowiednio przygotować grunt, by nie dopuścić do odkształceń i powstawania nierówności. Podstawą każdej pracy budowlanej jest przecież fundament i tak też jest w przypadku nawierzchni z kostki brukowej. Korytowanie, to pierwszy etap czynności budowlanych. Naszym zadaniem jest w tym momencie wykonanie wykopu, który odpowiada powierzchni potrzebnej do ułożenia kostki. Wykop powinien mieć głębokość od 20 do 50 centymetrów, w zależności od rodzaju gruntu i przewidywanego obciążenia nawierzchni. Następnym zadaniem jest montaż instalacji odwodnieniowej, która będzie kontrolować odpływ wody i nie dopuści do nagromadzenia wody pod konstrukcją. Kolejno przechodzimy do ustawienia krawężników, które wyznaczą powierzchnie i granice nawierzchni. Po wykonaniu wszystkich poprzednich elementów, przyjdzie czas na fazę podbudowy, która jest ostatnia przed fazą układania kostki brukowej. Jej celem jest ustabilizowanie gruntu i stworzenie powłoki podkładowej. Zaczynamy od wykonania piaskowej posypki i wyznaczenia poziomu, do którego będzie sięgała kostka brukowa. Dalej, z pomocą specjalnych urządzeń zagęszczamy podbudowę i dokładnie mieszamy podsypkę piaskową z cementową. Ostatnimi czynnościami są wypoziomowanie i wyrównanie podłoże. Wszystkie te zadania tworzą bazę, bez której brukowana nawierzchnia, może w szybkim czasie ulec destrukcji. Spękania i tworzące się nierówności, są efektem niepoprawnego i niedokładnego utworzenia warstwy podkładowej, która ma znaczący wpływ na jakość i trwałość powierzchni.

Etap trzeci – układanie kostki brukowej.

Odpowiednio przygotowane podłoże daje nam możliwość rozpoczęcia ostatecznego etapy tworzenia nawierzchni. Jesteśmy bowiem gotowi na układanie kostek, w dany wzór i z pełną precyzją. Kostki przykładamy jedną obok drugiej, dbając o ścisłość i ich wzajemne przyleganie. Krawędzie powstałej nawierzchni podmurowujemy , co zabezpieczy konstrukcję przed oporowaniem. Następnie używając, uzbrojonego w specjalną gumową nakładkę, wibratora powierzchniowego, ubijamy i utwardzamy powierzchnię. Kostka brukowo jest w dalszym etapie posypana specjalnym piaskiem do fug, dostępnym w różnych kolorach, który ma za zadanie zaklinować kostki między sobą i zakryć szpary między nimi. Nawierzchnia z kostki jest już prawie gotowa. Prawie, ponieważ mogą Państwo dodatkowo zażyczyć sobie impregnacji, specjalnym produktem, który zabezpieczy powierzchnię przed nasiąkaniem, spękaniem, ożywi kolor i ułatwi jej pielęgnację. Nasza praca dobiega końca, a przed nami rozpościera się elegancka i atrakcyjna brukowana nawierzchnia.

Kostka brukowa jest bardzo wdzięcznym i nie drogim produktem. Bogaty asortyment sprawia, że mają Państwo możliwość przebierania w przeróżnych wzorach, kolorach i modelach. Zbudowana z jej nawierzchnia, przez lata zachowa swą trwałość i ładny wygląd. Sprawia, że przydomowe ogrody, tereny zielone przed firmami, a także przestrzeń publiczna wyglądają na zadbane i pełne wdzięku. Jest to bardzo uniwersalny produkt, a my potrafimy z nim współpracować, co w efekcie daje satysfakcjonujące rezultaty. Nasi specjaliści, oferują wysokiej jakości usługi związane z układaniem kostki brukowej. Doradzą na temat jej pielęgnacji i zajmą się czynnościami budowlanymi. Posiadanie wszelkiego, niezbędnego sprzętu to nasz atut, a pomysłowość w aranżacji nawierzchni, sprawia, że wyróżniamy się wśród licznej konkurencji. Zachęcamy do skorzystania z naszych atrakcyjnych usług.