Projektowanie ogrodów

Piękny ogród to marzenie każdego właściciela domu. Bujna trawa, kolorowe kwiaty, wysokie drzewa, kilka delikatnych dekoracji, połączonych z głośnym śmiechem – to wszystko sprawia, że ogród tętni życiem i w porze letniej stanowi centrum naszego życia. Jest przestrzenią po brzegi wypełnioną subtelnymi zapachami i jasnymi kolorami, które wprowadzają dużo pozytywnej energii i koją rozdygotane nerwy. Dla wielu właścicieli, przydomowy ogród to także miejsce ich pasji – sadzenie roślin i ich pielęgnacja, wymagają dużo pracy, ale dają im dużo euforii i satysfakcji. Zanim nasz ogród stanie się miejscem idealnym, potrzebny jest dokładny projekt, którym nasza firma zajmie się z ogromną chęcią.

Konsultacja i inwentaryzacja

Zanim projekt przejdzie do fazy realizacji, priorytetem naszej firmy jest przeprowadzenie z Państwem szczegółowej rozmowy i analiza działki, na której ogród powstanie. Podczas wywiadu opowiedzą nam Państwo o swoich oczekiwaniach wobec przyszłego ogrodu, o ilości poświęcanego czasu na pielęgnację i prace w ogrodzie i o ulubionych gatunkach roślin. Rozmowa ta pozwoli nam zweryfikować czy będą mieli Państwu dużo czasu by zająć się ogrodem wymagającym, czy będą w nim Państwo uprawiać sport, oraz ustalić stylizację ogrodu według Państwa oczekiwań. Dobór kompozycji ogrodowej odpowiednio do Państwa potrzeb, zainteresowań czy upodobań, jest dla nas najważniejszy, gdyż to właśnie Państwo będą się w nim relaksować i spędzać chwile pełne radości. Gdy określą nam Państwo swoje oczekiwania , my przejdziemy do etapu inwentaryzacji terenu, który polega na badaniu ukształtowania powierzchni, właściwości gleby, poziomu wilgotności i nasłonecznienia, a także na precyzyjnych pomiarach wielkości terenu, który zagospodarujemy. Zebrane w ten sposób informacje, pozwolą nam określić między innymi, jakie gatunki roślin będą rosły na tej ziemi, a z jakich musimy zrezygnować. Dalej czeka nas już tylko pasjonująca zabawa z projektem.

Styl ogrodu, a kompozycja.

Współcześnie możemy podziwiać kwitnące i pełne elegancji ogrody Ludwika XVI, zachwycać się romantycznością ogrodów Exbury w Wielkiej Brytanii, czy rozkoszować się różnorodnością Yu Yuan w Chinach. Małe, czy większe dzieła sztuki ogrodowej wpłynęły niewątpliwie na formowanie różnych stylów ogrodniczych. Od „wiszących ogrodów Semiramidy”, po współcześnie tworzone tereny wiecznej zieleni, ludzie mogli podziwiać piękno kwitnących kwiatów, połączone z spokojem leniwie płynących strumyków. Prace mistrzów ogrodnictwa, do dziś inspirują projektantów ogrodów, którzy dzięki szerokim możliwością i zgromadzonej wiedzy na temat roślin, tworzą wyjątkowe i oryginalne projekty. Wszystkie te czynniki ukształtowały kilka głównych, ogrodniczych stylizacji: angielską, japońską, francuską, barokową i romantyczną. Katalog tych stylów jest nieograniczony i wciąż bogato uzupełniany o nowe, interesujące formy. Stylistyka ogrodu, jest jednym z elementów , który ma decydujący wpływ na dobór odpowiedniej kompozycji. Wyróżniamy trzy fundamentalne kompozycje: swobodną, geometryczną i mieszaną. Różnią się przede wszystkim kształtem i sposobem ułożenia poszczególnych elementów. Ogród w kompozycji geometrycznej będzie bardziej ścisły i uporządkowany, niż ogród swobodny. O wyborze danej kompozycji zadecyduje w szczególności charakter wykorzystania ogrodu (reprezentacyjny czy aktywny), a także ukształtowanie działki (prostokątne czy nierównomierne).

Projekt to czysta frajda.

Ogród został dokładnie zmierzony. Zbadane zostały wszystkie niezbędne nam parametry: wilgotność, pH gleby i siła nasłonecznienia terenu. Zadbaliśmy o ustalenie Państwa potrzeb i wymagań wobec stylu ogrodu i jego kompozycji. Nadszedł najwyższy czas na stworzenie projektu idealnego, czyli takiego, który da Państwu wizję przeszłego ogródka, a nam posłuży jako plan działania. Zaczynamy od naniesienia elementów stałych, takich jak budynków, drzew czy podjazdu. Na planie rozmieszczamy także składniki małej architektury ogrodowej. Decydujemy o miejscach montażu oświetlenie i instalacji wodnej. Planujemy strefy ogródka: reprezentacyjną, gdzie będą kwitły kwiaty, aktywną, gdzie będzie można zagrać w piłkę, a także użytkową, gdzie uprawiane warzywa, będą smakowały najlepiej. Na końcu zajmujemy się naszą ulubioną częścią, doborem i rozmieszczeniem roślin. Kolorowe kwiaty, bujna, zielona trawa, czy ozdobne krzewy, będą z pewnością przykuwać wzrok i stanowić o estetyce ogródka. Tak przygotowany projekt składamy na Państwa ręce i w przypadku uwag, szybko nanosimy korekty. Projekt ogrodu jest już gotowy, a my możemy przejść do jego realizacji.

Nasza firma łączy pasję i pracę w jednym. Wymagamy od siebie terminowości, pomysłowości i zaangażowania, tak by każdy projekt spełniał najwyższe oczekiwania naszych Klientów i zachowywał pełen indywidualizm. Pragniemy oferować Państwu ogrody szyte na miarę Państwa potrzeb, o wysokiej jakości i niespotykanym pięknie. W pracy przy ogrodach liczy się także sprawność i umiejętność pielęgnacji o każdy szczegół, co jest naszą mocną stroną. Gwarantujemy ciekawe rozwiązania i atrakcyjne ceny. Tworzone przez nas ogrodu długo lśnią swym blaskiem i są jedyne w swoim rodzaju.