Koszenie trawników

Utrzymanie ładnego i atrakcyjnego trawnika to nie lada wyzwanie. Tak naprawdę to zadanie na całe życie. Trawnik, niezależnie od pory roku, wymaga strzyżenia, odpowiedniego nawodnienia, nawożenia i słońca. O ile nie mamy wpływu na ostatni czynnik, tak o wszystkie pozostałe powinniśmy zadbać, by nasz trawnik wyglądał zdrowo i rósł gęsto. O skuteczności pielęgnacji trawnika decydują odpowiednie sprzęt, produkty i nasze zamiłowanie do roślin. Szczególnie ważne jest odpowiednie koszenie, bez którego nie obejdzie się żaden trawnik. Posiadając wysokiej jakości sprzęt i praktykę, nasza firma zapewni Państwu kompleksowe koszenie trawników, by były one dekoracją każdego miejsca – prywatnego domu, siedziby firmy, czy przestrzeni publicznej.

Kiedy kosimy trawniki?

Koszenie ma wpływ wzrost i krzewienie się trawy, a także ogranicza rozwój chwastów, dlatego powinniśmy kosić trawniki z rozwagą i pamiętając o kilku ważnych zasadach. Młody, nie dawno założony trawnik powinien być pierwszy raz skoszony, gdy osiągnie wysokość od 8 do 10 centymetrów. Ścinamy trawę do wysokości około 5,5 lub 6 centymetrów, a przy kolejnym koszeniu pozostawiamy ją wysoką na 3,5 centymetra. Czekamy na pierwsze sygnały wiosny i pierwsze koszenie w nowym sezonie przeprowadzamy w okolicach marca, lub kwietnia, bacząc na pogodę. Każde następne koszenie odbywa się gdy trawa urośnie do wysokości od 6 do 8 centymetrów. Ścinamy trawę, aż do jesieni, a ostatnie koszenie zostawiamy na połowę października. Wtedy podcinamy trawę do wysokości 4 centymetrów i przez resztę czasu dbamy o regularne usuwanie z niej liści, patyków i innych zanieczyszczeń.

Częstotliwość koszenia trawnika.

Na częstość koszenia zielonej trawy ma wpływ kilka czynników. Po pierwsze, pora roku i temperatura. Trawa rośnie najszybciej na wiosnę i pod koniec lata, gdy sprzyjają jej warunki pogodowe. Wtedy kosimy trawę częściej. Po drugie – nawożenie. Dobrze dokarmiona trawa, bogata w różne składniki odżywcze będzie rosła szybciej i gęściej, dlatego musimy pamiętać o jej regularnym koszeniu. Po trzecie, ilość wody. Podlewanie trawników sprawia, że przyrasta nam tempo wzrostu trawy i pojawia się konieczność częstego jej koszenia. Na mnogość ścianie trawy ma także wpływ jej gatunek. Trawy różnią się od siebie wyglądem, typem, a także tempem wzrostu, dlatego dobierając mieszankę traw do naszych możliwości, powinniśmy wiedzieć o gatunkach, które szybko rosną. Przeważnie trawnik ścinamy raz w tygodniu. Jednak, gdy nie wystąpi taka konieczność, musimy pamiętać, aby nie dopuścić, by trawa przekraczała wysokość 8 cm. Gdy zakwitnie, po ścięciu źdźbeł zostanie tylko rżysko. Kolejną bardzo ważną zasadą jest fakt, że jednorazowo możemy ściąć najwyżej połowę wysokości trawy. Wtedy zapewnimy jej optymalne warunki wzrostu i wspaniały wygląd.

Nasza firma dysponuje bogatym asortymentem  maszyn i urządzeniami, potrzebnymi do profesjonalnego utrzymania trawników. Posiadamy podkaszarki, wysokiej jakości kosiarki aeratory i rekultywatory. Przed koszeniem, jak i po koszeniu trawnika, zadbamy o sprzątanie i dodatkowo zagrabimy naturalne odpady, takie jak liście czy suche gałęzie. Zadbany trawnik to ozdoba Państwa ogrodu. Duże doświadczenie i szeroka wiedza na temat roślinności, to dwa, najważniejsze czynniki sukcesu naszej firmy. Wszystkie zlecenia wykonujemy precyzyjnie i dokładnie, starając się zdobyć Państwa zaufanie i szacunek. Nasz firma to jakość i profesjonalizm w jednym.